sítotisk, ofsetový tisk, řezaná reklama
nacházíte se zde: Užitečné
Google© weex.cz - svn    optimalizace PageRank.cz

Užitečné

CMYK
zkratka anglického názvu Cyan Magenta Yellow blacK, tedy azurová, purpurová, žlutá a černá. Jedná se o barevný model, který obsahuje čtyři základní barvy. Tento model je založený na subtraktivním míchání barev, kde se jednotlivé barvy navzájem míchají a tím vytvářejí různe odstíny.
CMYK se používá u tiskových technik jako jsou: sítotisk ofset a jiné. Používá se zejména u tisků u kerých je potřebné dosáhnout barevných přechodů (např. fotografie), též známý pod pojmem (plnobarevný tisk).
PDF
zkratka anglického názvu Portable Document Format přoložitelného jako Formát pro přenositelné dokumenty.
Jedná se o souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně.
CDR
Jedná se o souborový formát vytvářen grafickým programem CorelDRAW vyvinutý firmou Corel Corporation.
Jeho hlavnou předností je, že pracuje s tzv. vektormi to znamená, že každý objekt má stanovené parametry (napr. čtverec je zapsán informacemi o svém umístění na stránce a velikosti X1, Y1, X2, Y2, kde X1 a Y1 jsou souřadnice levého horního rohu a X2 a Y2 souřadnice pravého dolního rohu).
prochazkova.sk

Firefox: Objevte znovu web
Thunderbird: Zkroťte svoji poštu!

Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!